MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 1. MADDE – TARAFLAR

ALICI;

Adı-Soyadı :

Adresi :

SATICI;

Ünvanı  :TİLMER GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Adresi    : Teşvikiye Mah. Teşvikiye Fırın Sokak No:7-C Şişli/İSTANBUL

 1. MADDE – SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşme konusu, işbu sözleşmenin üçüncü maddesinde özellikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. İşbu sözleşme Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğe uygun olarak düzenlenmiştir, işbu sözleşmenin tarafları işbu sözleşmeyle birlikte Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelikten kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler. İşbu sözleşmenin akdedilmesi tarafların ayrı ayrı TİLMER A.Ş. ile akdetmiş oldukları www.derunun.com.tr Portalı Üyelik Sözleşmesi’nin hükümlerinin uygulanmasını engellemeyecektir.

 1. MADDE – ÜRÜN BİLGİLERİ (Kullanıcının seçtiği ürün detayları otomatik olarak forma eklenecek)

Ürünün; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, aşağıda belirtildiği gibidir.

Ürün Türü: ………………………………

Ürün Açıklaması: …………………………….

Adedi: ……………………………..

Satış Fiyatı (KDV dâhil) : ………………..

Kargo Ücreti: ………………………..

Ödeme şekli:………………………

Teslimat Adresi: …………………….

Teslim Edilecek Kişi: ……………………….

Fatura Adresi: ……………………………

İlan Detay: EK-1 (Ekran Görüntüsü)

 1. MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER
 • İşbu sözleşme tarafları ALICI ile SATICI olup işbu sözleşmenin yerine getirilmesi ile ilgili tüm yükümlülük ve sorumluluklar taraflara aittir; İşbu sözleşme ALICI tarafından elektronik olarak onaylandığı tarihte yürürlüğe girer. ALICI, Madde 3’de belirtilen sözleşme konusu ürünün özellikleri ve satışa ilişkin koşulları ile ilgili tüm bilgileri okuduğunu ve anladığını, bu ürünün satın alınması için gerekli onayı verdiğini, söz konusu ürünün talep etmiş olduğu ürün olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Hızlı ve Kolay Alışveriş: Siparişin onaylanması sonrasında, “MÜŞTERİ” sipariş onaylanma ekranında hızlı ve kolay alışveriş bölümünde MÜŞTERİ “ONAY” sekmesini tıklaması ve müşterinin sistemde kayıtlı cep telefonuna gelen SMS doğrulama aktivasyon kodunu, 180 saniye içerisinde sitede yer alan ilgili bölüme girmesi halinde kargo firması, teslimat adresi, ödeme seçim ve bilgilerinin kendi onayıyla müşteri profil bilgileri altında kaydedilerek saklanmasını kabul eder. “MÜŞTERİNİN” rızası ile kaydedilen ilgili bilgiler müşterinin profil bilgileri altında saklanacak olup “MÜŞTERİNİN” talebi durumunda bu bilgiler istenildiğinde müşteri profilinden çıkartılır.
 • ALICI, derunun.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
 • Sözleşme konusu ürün, ALICI’ dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
 • Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin alıcı tarafından elektronik ortamda kabul edilmesi/onaylanması ile ve bedelinin ALICI’ nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
 • Ürünlerin tesliminden sonra ALICI’ ya ait kredi kartının ALICI’ nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürün tutarının 3 gün içinde SATICI’ ya ödenmesi zorunludur. Gıda ürünleri dışındaki ürünlerin 3 gün içerisinde zarar görmeden, eksiksiz biçimde, ambalajı ile SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ ya aittir.
 • SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
 • ALICI, ürün iadesi talebinde; geçerli bir mazeret ve/veya SATICI tarafından kabul edilmiş olan bir üretim veya ürün hatası belirtmek zorundadır. Aksi halde ürün iadesi ve/veya ürün değişimi gerçekleşmeyecektir.
 • ALICI ürün sipariş ve ödeme tipi bilgilerini sisteme kaydetmesi esnasında yaşanacak her türlü uygunsuzluk ve hukuka aykırı fiillerin oluşmasında SATICI’nın kasten kusur olmadığı sürece sorumlu olmayacağını peşinen kabul eder.
 • ALICI kişisel bilgilerinin satıcının talebi üzerine kendi rızası ile sistem üzerinde paylaştığını, satıcı yetkilileri tarafından bu bilgilerin görünmesine ve izlenmesine peşinen onay verdiğini, SATICI’ya ait tüm markalarının reklam, promosyon ve sair bilgilendirmelerinde kendisine SATICI tarafından gönderilecek sms, mail, çağrı ve benzeri iletişim yolları ile bilgi vereceğini ve buna muafakat ettiğini ALICI peşinen kabul ve taahhüt eder.
 • Müşteri temin edilen mal veya hizmetlere ilişkin değişiklik, kullanım, bakıma yönelik ve sari her türlü ticari iletilerin SATICI tarafından kendisine gönderimine peşinen baskı altında kalmadan rıza vermiştir. Müşteri dilediği zaman sms ve mail yolu ile bilgilendirme onayını iptal etmekte tek başına muhtardır. İptal bildirimi ardından SATICI 3 gün içerisinde bildirimde bulunmayı sonlandırır ve Müşteriye iptal hakkında bilgilendirme yapar.
 1. MADDE – ÖDEME ŞEKLİ
 • Kredi Kartı ile Peşin İşlem (Tek Çekim)
  • Yukarıdaki bölümde bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.
  • Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.
  • Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.
  • Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 1. MADDE – İADE PROSEDÜRÜ
 • Kredi Kartına İade Prosedürü
  • Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:
  • Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. T A.Ş. bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.
  • Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda TİLMER A.Ş. , Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani TİLMER A.Ş. bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani TİLMER A.Ş. ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, TİLMER A.Ş. Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.
  • Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder
 • Kapıdan Ödeme İle Havale/Eft Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü
  • Kapıdan ödeme ile havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve /EFT şeklinde yapılacaktır.
 1. MADDE – CAYMA HAKKI
 • 11.2014 tarih 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 2. maddesinin 2/ğ nolu bendi gereği, yiyecek ve içecekler gibi günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. Maddesinde sayılan sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamaz. Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık vehijyen açısından uygun olmayan ürünler, tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ve son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.
 1. MADDE – TEMERRÜT HÜKÜMLERİ
 • Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu’nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmemesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.
 • TİLMER A.Ş.’ nin işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebep halleri veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise Bu tip durumlarda Alıcı, TİLMER A.Ş.’ nin hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’ nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir.(kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ise kredi kartına iade için yukarıdaki prosedür ALICI tarafından kabul edilir)
 1. MADDE – GİZLİLİK HÜKMÜ
 • İş bu sözleşme ile taraflar ve Alıcı ile ilişki içerisinde olan 3. gerçek veya tüzel kişi/kişiler birbirlerinin sağlayacağı yazılı, sözlü ve görsel her türlü bilgi gizli bilgi niteliğinde olup, ifşa edilmesi yasaktır. Karşı tarafın yazılı onayı olmaksızın ifşa eden taraf, diğer tarafın uğradığı ve/veya uğrayacağı zararı tazmin etmekle yükümlüdür. İş bu gizlilik sözleşmesi geçmişe ve ileriye dönük olarak süresiz olarak akdedilmiştir.
 1. MADDE– FİKRİ – SINAİ HAKLAR
 • ALICI ve/veya ALICI ile ilişki içerisinde olan 3. gerçek veya tüzel kişi, SATICI tarafından satışa sunulmuş olan ürün ve/veya ürünlerin tamamının her türlü fikri ve sinai haklarının tek sahibinin SATICI olduğunu ve bu hakları hiçbir şekilde ihlal etmeyeceğini, kullanmayacağını, aksi halde SATICI’nın uğrayacağı zararı nakden ve defaten karşılayacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.
 1. YETKİLİ MAHKEME
 • İş bu sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda her yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar ALICI veya SATICI’ nın yerleşim yerindeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise İSTANBUL MERKEZ Tüketici Mahkemeleri ve İSTANBUL MERKEZ İcra Daireleri yetkilidir.
 • Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.
 • Alıcı, ürün siparişi öncesinde iş bu sözleşmeyi tamamen okuduğunu, tüm içeriğini anladığını ve yazılı olan şartların lehe ve aleyhe olmak üzere tamamını peşinen kabul ettiğini sipariş onayı ile birlikte beyan eder.

İşbu sözleşme Alıcı’ nın ürün sipariş ettiği anda akdedilmiş sayılacak olup, …/…/……… tarihinde düzenlenmiştir.